Bizden Haberler

GAFTAMIZ YENİLENDİ !

* Sözleşme ve arbitraj, ticaret güvencesi, ticaret politikası, mesleki eğitim ve iletişim ağı etkinlikleri yolu ile destek sağlayarak, üyelerinin çıkarlarını koruyan uluslararası bir ticaret birliğidir.

* Incomar Gözetim olarak 2012 tarihinden bu yana Gafta üyeliğimiz mevcuttur.

>> Gafta Belgemiz

ISO 9001 : 2015

Uluslararası Standardizasyon Kuruluşu(ISO), her 5 yılda bir standartları gözden geçirmekte, ihtiyaçlar doğrultusunda revize etmekte
Bu çerçevede ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi standardı, ISO tarafından Eylül 2015’te yayımlanmış; Türk Standardları Enstitüsü tarafından ise Ocak 2016’da Türk Standardı(TS EN 9001:2015) olarak yayımlanmıştır.

Tüm standart ve akreditasyonların güncelliğini sağlamakta olan firmamız, kuruluşundan bugüne Lloyd’s Register tarafından Kalite sistem yönetimini sertifikalandırmış ve 2016 yılında ISO 9001:2015 geçişini sağlamıştır.

>> Lloyd’s Register Sertifikası

Liman Girişleri İçin Yeni Uygulama

16.12.2016 tarihli ve 29920 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Deniz Ticaret Gözetim Hizmetleri Yönetmeliği” ile deniz ticaretinin gerektirdiği her türlü gözetim hizmetlerinin yürütülmesine ve gözetim hizmeti sunacak gerçek ve tüzel kişilerin yetkilendirilmesi ve denetlenmesine ilişkin usul ve esaslar ve ilgili yönetmeliğe göre deniz gözetim yetki belgesi olmayan ve/veya hangi işletme adına faaliyet yaptığını belgeleyemeyen gözetim yetkilisinin kıyı tesislerine ve gemilere girişine izin verilmeyeceği açıklanmıştır.

İşletme yetki belgesi almak için gereklilikler aşağıdaki şekilde belirtilmiştir.

a) Türk mevzuatına uygun bir şirket veya iktisadi işletme statüsüne sahip olması,
b) Akredite olması veya ilk kez yetki belgesi talebi halinde yetki belgesi düzenlenme tarihinden itibaren en geç bir yıl içinde akredite olması,
c) En az iki deniz gözetim yetkilisini istihdam etmesi,
ç) Deniz Ticaret Odasına üye olması,
d) Kuruluş mevzuatında veya ana sözleşmesinde gözetim/gözetme faaliyetinin belirtilmiş olması,
e) 50.000 TL mesleki sorumluluk sigortası veya asgari ödenmiş sermayesinin bulunması,

>> Ek: Yönetmelik

Tehlikeli Madde Gözetim Uygunluk Belgemizi Aldık!

16.12.2016 tarihli ve 29920 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Deniz Ticaret Gözetim Hizmetleri Yönetmeliği” ve 13.07.2017 tarihli ve 57300 sayılı Bakan olur’u ile yürürlüğe giren “Tehlikeli Yüklerle İlgili Gözetim Hizmeti Faaliyetinde Bulunacak Gözetim Şirketlerinin Yetkilendirilmesi Hakkında Yönerge” ye göretehlikeli yükler ve yükleme emniyeti bakımından tehlike arz eden yüklerle ilgili gözetim faaliyetinde bulunacak deniz ticareti gözetim şirketlerine “Tehlikeli Madde Gözetim Hizmeti Uygunluk Belgesi” düzenlenerek yetkilendirilmesi gerekmektedir.

İlgili yönergeye ilişkin firmamız gerekli başvuruları yaparak ve gerçekleştirilen denetimden geçerek Tehlikeli Madde Gözetim Hizmeti Yetki Belgesini almıştır.

>> Ek: Yönerge

TURKAK’TA KAPSAM GENİŞLEMEYE GİDİLDİ

Akreditasyon Nedir?
Akreditasyon uygunluk değerlendirme kuruluşlarınca gerçekleştirilen çalışmaların ve dolayısıyla bu çalışmalar sonucunda düzenledikleri uygunluk teyit belgelerinin (deney ve muayene raporları, kalibrasyon sertifikaları, yönetim sistemi belgeleri, ürün belgeleri, personel belgeleri vb) güvenilirliğini ve geçerliliğini desteklemek amacıyla oluşturulmuş bir kalite altyapısıdır.

Şirketimiz 2013 yılı itibariyle A3-0189-M akreditasyon numarası ile 17020 TURKAK akreditasyonuna sahiptir. 2017 yılında Radyasyon Kontrolünü de ekleyerek kapsam genişliği yapılmıştır.

INCOMAR INSPECTION 10. YILINI KUTLUYOR!

SN. GENEL MÜDÜRÜMÜZÜN MESAJI;

Değerli Çalışma Arkadaşlarım, Sevgili Dostlarım.

Bu güne baktığımda,

Gözetim sektöründe geçirmiş olduğum 25 yılı, tüm yaşanılanları, tüm seyehatlerimi, gemi kamaralarını, tanıştığım denizcileri, denizlerde geçirdiğim zamanları, bana emek veren değerli büyüklerimi, gece yarılarında biten gemilerden sonra evini sofrasını açan Anne Babamın aile dostlarını, -25 derecelerde sabahın körlerinde yapılan draft survey işlemlerini, atlas okyanusunun karanlık ve dalgalı sularında geceler boyu 30 mt lik bir tekne ile yaptığım yolculukları, birlikte yıllarca emek verdiğim dostlarımı, evimden sevdiklerimden uzak kalışlarımı ve daha nice burada sayıpta sizlerin zamanını almak istemediğim düşüncelere dalıyor, hisleri yaşıyorum.

10 Yıl, bir çocuğunuz olsa idi bu gün ilk okul üçüncü sınıfa gidiyor olacaktı, bu sabah evinizin kapısından onu uğurluyor olacaktınız.

Bu şirket 10 yıldır bize kapılarını açıyor, bizler o kapıdan dünyanın kapılarını açıyoruz, teknolojinin bizlere tanıdığı imkanlar ile dünyaya bu küçük, ancak büyük düşünen şirketimizin adını duyuruyoruz. Bu sektörün devleri bize güveniyor, bizi destekliyor ve bizlere yeni kapılar açıyorlar.

Başka başka şirketlerde çalıştığım yıllarda, pek çok yanlışlıklar gördüm, kendime söz verdim bir gün bir şirketim olacak ve bu yanlışlıkların yapılmasına izin vermeyeceğim diye.

Bu güne baktığımda,

Kendime verdiğim bu sözü tutuğuma inanıyorum, başarmış bir insanın gururunu yaşıyorum, gün geldiğinde hepinizin bu olağan üstü hissiyatı yaşamasını içtenlikle diliyor ve istiyorum.

Yolculuğum boyunca bana destek olan tüm sevdiklerime, büyüklerime, çalışma arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler ederim. Umuyor ve diliyorumki, bizlerin başlattığı bu yolda siz değerli dostlarım çok daha ilerilere gider, bu değerli şirketin bayrağını bizlerin bile hiç tasavvur edemeyeceği yerlere taşırsınız,

O gün geldiğinde bizlerden bir sıcak gülümsemeyi, bir bayram ziyaretini, yolumuz düşüpte uğradığımızda bir sıcak kahveyi eksik etmeyeceğinizden eminim, bu bizim en büyük ödülümüz olacaktır.

Güzel günler sizlerin olsun, şirketimizin kuruluşunun 10. Yılı kutlu olsun,

Ekte fotoğrafını paylaştığım, nezaketle, içtenlikle düşünülüp hazırlanmış, değerli hediyeniz tüm sertifikalar içerisindeki en değerlimiz olmuştur. Hayatım boyunca aldığım en kıymetli hediyeler arasında olacaktır, bizleri onurlandırdınız teşekkür ederiz.

Birlikte nice 10 yıllarımız olması dileklerimle.

Sevgi ve Saygılarımla

Metin Yazıcı